Боремося з дитячими істериками

Коли у дитини настає період істерик і примх, кожен батько вважає, що це тимчасове явище – просто такий вік. Але коли справа доходить до тупання ногами, катань по підлозі і пронизливого крику, ми починаємо думати, як з цим боротися.

Істерики в дитячому віці говорять про те, що дитина відчуває якийсь дискомфорт: він голодний, мокрий, йому жарко і т. д. Малюк підростає, але батьки за звичкою все ще вважають, що він не може сказати, що сталося, і тому ми біжимо на плач. Коли ми приймаємо рішення, що дитина достатньо доросла, вона уже звик плакати, щоб домогтися свого, і не може зрозуміти, чому раніше все виходило, а тепер немає. У підсумку він плаче ще голосніше і закочує бурхливу істерику.

Істерики діляться на дві категорії: істерики від болю, втоми або хвороб і маніпуляційні. Лікуються вони по-різному.

У разі нещасного випадку, втоми і хворобах найпростіший спосіб заспокоїти дитину – це показати, що ви його розумієте, обійняти, подивитися в очі, підбадьорити. Погладьте його, почитайте казку або трохи полежте разом.

Боротися з маніпуляторнимі істериками складніше. Тут потрібно бути стійким і послідовним у своїх діях. Найкращим варіантом на першому етапі буде спроба запобігти істерику. Наприклад, коли ви плануєте похід в магазин, домовтеся з дитиною, що ви будете купувати, складіть список і доручіть йому перевірити, щоб нічого не забули купити. Вирушаючи на прогулянку, обговоріть час, коли ви повернетеся додому і що вам необхідно буде зробити після.

Головне в боротьбі з істериками – зберігати спокій. Коли ви підвищуєте голос, лаєте дитину, він не припиняє істерику, а найчастіше підсилює її. Спробуйте вирішити проблему без зайвих емоцій, і ви побачите, що дуже скоро малюк перестане їх влаштовувати і домагатися свого криком і сльозами. Не забувайте розмовляти з дитиною і обговорювати всі ситуації, щоб наступного разу це не повторилося.

Add your thoughts