Слухаємо дитину

Повага дитини до старших починається з сім’ї, з поваги своїх батьків. Навіть якщо ви дуже зайняті, знайдіть час вислухати малюка. Адже для нього так важливо поділитися з вами своїми турботами і труднощами. Ніколи не кажіть дитині, що його проблеми – дрібниці, для нього все це має велике значення. Якщо дитина прийшов до вас за порадою, значить, він вам довіряє. Може настати час, коли ви будете готові його вислухати, тільки він вже не захоче з вами спілкуватися.

Подивіться на свою сім’ю з боку. Чи прийнято у вас слухати? Для дитини дуже важливо, щоб його вислухали і допомогли. Відкладіть усі справи, сядьте поруч і дивіться в очі малюкові. Спочатку просто послухайте, а потім говоріть самі. Дитина повинна відчувати вашу підтримку – це допоможе їй стати впевненішою в собі.

 

06_06_2016_slushaem_rebe_nka

Якщо у вас не виходить поговорити з дитиною протягом дня, можна створити сімейну традицію. Наприклад, ввечері вся родина збирається на чаювання і ділиться враженнями і переживаннями минулого дня. І дорослі, і діти розповідають про свої проблеми і обговорюють варіанти їх вирішення.

Впевненість – це те, чого так не вистачає багатьом сучасним дітям. Вони бояться помилитися, зробити щось не так і бути покараними, не отримати підтримку батьків і друзів … Згодом така поведінка стає звичкою, з якої дитина не може розлучитися і в дорослому житті. Ним легко керувати, він йде на поводу у інших і не має власної думки. Не подобається така характеристика? У наших руках цього не допустити!

Add your thoughts