Ранок мами

З чим у вас асоціюється буденний сімейний ранок? Швидше за все, з поспіхом і суєтою. Мама збирає дітей в садок, чоловіка – на роботу … А ще чекає прогулянки собака, та й самій необхідно зібратися. У такому поспіху найчастішими фразами стають: «Прокидаємось, спізнюємося», «Сніданок остигає», «Чому ви ще в ліжку і не одяглися?» … І так кожні десять хвилин.

tumblr_inline_mqgpx9I88E1qz4rgp

Вся відповідальність за ранкові збори лежить на мамі. Спробуйте поміняти цю ситуацію. Якщо ми повторюємо багато разів одні й ті ж слова, дитина перестає їх сприймати і чути. Це як папуга в клітці: спочатку всі його уважно слухають, потім поступово звикають, а потім перестають звертати на нього увагу. Дитина знає, що через десять хвилин мама все повторить і проконтролює, щоб він не запізнився.

Виправити це можна, переклавши відповідальність на дитину. Скажіть йому: «Ми виходимо через 30 хвилин. Якщо ти не встигнеш зібратися, то будеш сам пояснювати вихователю, чому запізнився на зарядку ».

Можна розбити ранкові збори на кілька етапів з коротким тимчасовим інтервалом, а найпростіше скласти розпорядок дня і повісити його в кімнаті малюка. Це можуть бути картинки, на яких буде намальовано, що йому необхідно зробити. Покажіть дитині, як встановлювати таймер і виставляти часовий відрізок, наприклад, десять хвилин. Нехай він самостійно відраховує, що вже встиг зробити, а що ще залишилося.

Навчіть дитину бути зібраним і прищеплюйте йому почуття відповідальності – це піде на користь навіть самим маленьким.

Add your thoughts